top of page

Hoşgeldin


Uzun zaman, benimle konuşmayı kabul edecek çarşaflı bir hanım bulmaya çalıştım. Bizzat ya da dolaylı olarak konuştuğum kimse kabul etmedi. Video ve ses kaydını caiz bulmadıkları için, genelde herhangi bir medyanın imajlarını kötü gösterme niyetinde olduklarını düşündükleri için, güvenmedikleri için, lüzumsuz buldukları ve kendi çevreleri dışında birilerine kendilerini anlatmak isteğinde olmadıkları için... Aylar boyunca bulabildiğim birkaç kişiden de ret cevabı almışken, onunla tanıştım.

Önce yazılı röportaj olduğunu sanmış ve kabul etmişti. Evine gidip kendimi anlattım. Aslında video röportaj yapmaya, ve özellikle çarşaflı biriyle yapmaya çalıştığımı, artık cesaretimi kaybettiğimi zira malum sebeplerin kırılamaz olduğunu ve kimsenin kabul etmediğini.

Benimle işbirliği yaptığı, karşılıklı sınırlarımızı esnetmeye razı olduğu ve bir yol bulabildiği için, minnettarım. Aslında gözlerini ve burnunu açıkta bırakan tesettürünü sadece bir gözünün göründüğü hale getirirse video çekiminin olabileceğini söyledi. Ama ses kaydı ve sesinin yabancılarca dinlenmesine müsaade yoktu. Bu sorunu da, videonun üzerine dublaj yapabileceğimi söyleyerek aştık.

Onun için kolay değildi. O yüzden iyi ki aramızda.

#Turkish

bottom of page