Ben falan.

 

     

      Tuttum ben, kendimi de çektim. Diyeceklerimi zerre umursadığımdan değil. Kendi kendimin ilgisini çekiyor hiç değilim, öyle ahım şahım bir figür de.

 

      Ama tuttum kendimi de çektim çünkü;

 

      - Videoya çekilmek, kayıt önünde konuşmak ve kaydın yıllar sonra bile bir yerlerde duracağını bilmek, kendinize bayılmıyorsanız çok zor. Ben insanlardan bunu istiyorum. O zaman, kendim de yapmalıyım diye. 

      - Konuştuğum ve röportaj yapmayı istediğim kişiler benim de aynı trende olduğumu bilip kendilerini rahat hissetsinler diye.

      - Onlara; "Hayır, kasmanıza, heyecan yapmanıza gerek yok, uğraşsanız da benden kötü konuşamazsınız," diyeyim diye.

      - Elimde sadece bir-iki video varken ve birileriyle konuşurken, nasıl bir şeyler yapmaya çalıştığımı anlatabileyim diye.

      - Tanımadığım kişilerle iletişim kurmaya çalışırken, "Zararsızım ve korkmamaya çalışıyorum," diyebileyim diye.

     

      Meyilim var ama daha fazla uzatmayacağım. Gerçekliği sündürüyormuşum hissi geldi. Ama şunu söylemeliyim ki, sözel iletişim yetilerimin fiyasko olmasına ve sefil ışık ayarına rağmen samimiyeti bozulmasın diye daha iyisini çekmeye yeltenmediğim ama utançtan izlemeye de dayanamadığım bu videoyu silmememin ve orada durmasına tahammül etmemin tek nedeni sizsiniz kadınlar. Beni reddetmeyin, haydi bu işi birlikte yapalım, diye.  

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Woman In Me, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Aslı Akarsakarya'ya aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.